Flash News

E-TJERA

Vrasja e shqiptarit në Greqi, zbardhet e shkuara e errët e viktimës

Vrasja e shqiptarit në Greqi, zbardhet e shkuara e errët e

Një shqiptar u qëllua për vdekje mbrëmë në Paleo Faliro të Greqisë.

Sipas mediave greke, viktima, Thimo Roland Droboniku alias, Thimi Roland Prifti, 60 vjeç nga Shqipëria dyshohet se është ekzekutuar për larje hesapesh.

Burime policore, duke folur për protothema.gr, thanë se 56-vjeçari ishte arrestuar disa herë më parë dhe akuzohej për formim bande, lëndë narkotike, trafik cigaresh pa leje dhe falsifikim, duke shtuar se deri tani motivet e vrasja nuk është zbardhur.

Ajo që po hetohet gjithashtu është nëse viktima e atentatit është e lidhur me çështjen e disa ditëve më parë, kur në lagjen “Palio Faliro” në rrugën “Niridon” u gjet i braktisur një automjet “Renault” ngjyrë e kuqe, i cili rezulton i vjedhur, por edhe me targa të vjedhura të një makine tjetër.

Koha e ekzekutimit

56-vjeçari u vra rreth orës 21:00 të së enjtes mbrëma teksa ndodhej në rrugë, pranë një pallati në rrugën Atlantos.

Banorët e zonës që kanë dëgjuar të shtënat kanë lajmëruar policinë dhe kanë njoftuar për ngjarjen.

Sipas raportimeve, kanë qenë dy sulmues dhe ata e kanë qëlluar viktimën në gjoks. 56-vjeçari u dërgua i gjallë në Evangelismos, por ai vdiq pak kohë më vonë.

Në pikën ku u qëlluan u gjetën dy gëzhoja të kalibrit 9 mm, ndërsa hetimet paraprake janë ndërmarrë nga Në/Drejtoria e Ndjekjes së Krimeve Kundër Jetës dhe Pronës.

Të fundit