Flash News

E-TJERA

Vrasja e Vajdin Lames, SPAK kërkon pushim e çështjes për Lulzim Berishën

Vrasja e Vajdin Lames,  SPAK kërkon pushim e çështjes për

Prokuroria e Posaçme  ka kërkuar pushimin e hetimeve për Lulzim Berishën dhe Plarent Dervishajn që tre vite më parë u akuzuan për vrasjen e biznesmenti, Vajdin Lame.

SPAK ka kërkuar pushimin e çështjes dhe kërkesa do të shyqrtohet nga gjyqtarja e posaçme, Flojera Davidhi, që ende nuk ka caktuar datën.

Prokuroria ka kërkuar heqjen e masës së arrestit në burg të caktuar në mungesë për Berishën e Dervishin që vazhdojnë ende të jenë në kërkim si të përfshirë në vrasjen e biznesmenit Lame rreth 20 vite më parë.

Të fundit