Flash News

E-TJERA

Vrasja në Rrëshen, Dom Gjergj Meta: Në një qytet si i yni, ngjarje të tilla shenjojnë jetën e çdo njeriu

Vrasja në Rrëshen, Dom Gjergj Meta: Në një qytet si i yni,

Imzot Dom Gjergj Meta ka reaguar për vrasjen në Rrëshen, ku humbi jetën Martin Bardhi dhe mbetën të plagosur tre të tjerë.

Ipeshkvi thotë se ngjarje të tilla në një qytet të vogël si ai i Rrëshenit, shenjojnë jetën e çdo njeriu dhe japin një ndikim negativ.

Imzot Dom Gjergj Meta bën thirrje që paqja dhe e mira të sundojnë.

“Dje në Rrëshen ndodhi një ngjarje shumë e rëndë që shkaktoi vdekjen e një personi, plagosjen e tre të tjerëve dhe solli tronditje të madhe tek të gjithë ne. Ngushëllime familjes për humbjen e njeriut të tyre e shërim sa më shpejtë të plagosurve!

Në një qytet të vogël si i yni, ngjarje të tilla e shenjojnë thellësisht jetën e çdo njeriu, por kanë ndikim negativ dhe sjellin zymti në të gjithë vendin. Ju ftojmë të gjithëve sot, në meshën e orës 17:00, gjatë së cilës do të kremtojmë edhe përkujtimin e Shën Vinçenc de Paolit, që të lutemi për qytetin tonë, në mënyrë që në zemrat e secilit të sundojë paqja dhe e mira. Na jep o Hyj paqen dhe dashurinë tënde!“, shkruan Ipeshkvi në Facebook.

Të fundit