Flash News

E-TJERA

Zbërtheu krimet e bandës së Haxhisë, merret sërish në pyetje Artan Tafani

Zbërtheu krimet e bandës së Haxhisë, merret sërish

Artan Tafani, i penduari i drejtësisë është marrë në pyetje nga hetuesit. Kjo përpjekje e dytë vjen për të rënë në gjurmët e autorëve të shumë ngjarjeve kriminale që kanë ndodhur në vend.

Deri tani me rrëfimet e Tafanit çuan në pranga 12 persona ndërsa 4 të tjerë u shpallën në kërkim. Mes personave që ai akuzon si organizator dhe pjesëmarrës është Laert Haxhiu, i cili aktualisht ndodhet në burg në Greqi.

Pas dëshmisë së Tafanit policia lëshoi 16 urdhër-arreste. Ai dëshmoi se Haxhiu është porositës i 6 vrasjeve, 2 nga të cilat në Greqi.

Të fundit