Flash News

E-TJERA

“Zbërtheu” krimet e bandës së Laert Haxhiut, momenti i arrestimit të Artan Tafanit

“Zbërtheu” krimet e bandës së Laert Haxhiut, momenti

Artan Tafani mori statusin e të penduarit të drejtësisë dhe rrëfeu krimet e kryera nga banda e Laert Haxhisë, duke çuar në pranga 12 persona, ndërsa 4 të tjerë u shpallën në kërkim.

Ndërkohë janë bërë publike pamjet nga momenti kur policia ka vënë në pranga Artan Tafanin.

Tafani, nëpërmjet rrëfimit të tij, zbardhi 6 vrasje, 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv, 3 raste të vjedhjes me dhunë, 3 raste të sigurimit të kushteve dhe mjeteve për kryerjen e vrasjeve, një rast i kanosjes së policisë të ndodhura në disa qytete të vendit dhe zbardhjen e 2 vrasjeve në Greqi.Të fundit