Flash News

E-TJERA

Zbulohet kundërshtari, ja me kë ekipe do të luajë Shqipëria në muajin mars

Zbulohet kundërshtari, ja me kë ekipe do të luajë

Shqipëria arriti të kualifikohej në Europianin e verës së ardhshme, me fazën finale që do të nisë më 14 qershor. Por, deri atëherë, ekipi kombëtar do të zhvillojë dy takime miqësore në muajin mars, siç janë parashikuar edhe datat e FIFA-s.

Mundësia është që Shqipëria të luajë me Turqinë dhe Zvicrën, në muajin mars.

Të dyja kombëtaret janë pjesë e Europianit dhe gjithçka do të vendoset shumë shpejt. Këto teste do të vlejnë edhe për trajnerin Silvinjo, për të vlerësuar edhe njëherë nga afër lojtarët e tij dhe ndonjë emër të ri.

Të fundit