Flash News

E-TJERA

Zbulohet magazina me 150 mijë euro mallra kontrabantë në Tiranë

Zbulohet magazina me 150 mijë euro mallra kontrabantë në

Policia e Tiranës ka zbuluar një subjekt të paregjistruar në organet tatimore në të cilin kishte mallra të kontrabanduara në sasi të mëdha, me vlerë 150 000 euro.

Në pranga ka përfunduar administratori dhe magazinieri i këtij subjekti, ndërkohë që është arrestuar dhe një person tjetër që i tregtonte me pakicë këto mallra.

Gjatë operacionit janë sekuestruar 305 pako, 145 koli dhe 13 thasë me mallra dhe produkte të ndryshme.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe të Kërkimit organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Best cargo”.

Si rezultat u bë arrestimi i shtetasve L. K., 31 vjeç, G. P., 41 vjeç dhe E. D., 40 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit në një subjekt (magazinë) të paregjistruar në organet tatimore, me administrator shtetasin G. P. dhe magazinier shtetasin L. K., gjetën dhe sekuestruan mallra dhe produkte të ndryshme. Nga veprimet hetimore rezultoi se shtetasi E. D. furnizonte dyqanin e tij, me këto mallra, për t’i tregtuar ato me pakicë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të fundit