Ditari i Opozitës

Foto/ Alibeaj feston me strukturat e PD-së në Londër, krah Pandeli Majkos

Foto/ Alibeaj feston me strukturat e PD-së në Londër, krah

Deputeti Enkelejd Alibeaj është shfaqur duke drektuar në Londër me strukturat e Partisë Socialiste.

Të pranishëm në një tryezë me Alibeajn është deputeti socialist Pandeli Majko, Lavdrim Krashi dhe drejtues të tjerë të PS-së në diasporë.

Po ashtu, krah Alibeajt shihet edhe deputeti Kreshnik Çollaku.

Kujtojmë se tryeza e përbashkët e Alibeajt me socialistët vjen në një kohë kur kryeparlamentarja Lindit Nikolla kërkoi përjashtimin e disa deputetëve demokratë, mes tyre edhe të kryetarit Sali Berisha, pasi kërkuan që në seancnë e kaluar plenare të diskutohej skandali ‘McGonigal’.

Kuvendi miratoi rendin e ditës pa përfshirë opozitën.

Latest news