Flash News

E-TJERA

Kapen me dy pistoleta shqiptari dhe greku në Holandë

Kapen me dy pistoleta shqiptari dhe greku në Holandë

Policia Ushtarake Mbretërore e Holandës arrestoi dy burra që vinin nga Gjermania dhe mbanin armë zjarri. Operacioni u zhvillua gjatë një kontrolli në autostradën A76 pranë Geleen në Holandë.

Në A76, policia ushtarake kontrolloi një makinë pasagjerësh të zezë me targa gjermane. Gjatë kontrollit të pasagjerëve, njëri prej tyre nuk ka mundur të sigurojë një dokument të vlefshëm udhëtimi. Gjatë kontrollit të mëpasshëm, këtij personi iu gjet një armë zjarri pistoletë. Më pas bashkëdrejtuesi i tij tregoi se kishte me vete edhe ai një armë zjarri. Të dy burrat, një grek dhe një shqiptar, u arrestuan më pas.

U sekuestruan armët e zjarrit, municioni, automjeti dhe të dhëna të ndryshme. Policia Ushtarake Mbretërore po heton rastin nën drejtimin e Prokurorisë Publike në Limburg.

Latest news