Humbi betejën me covid-19, ndërron jetë në Sanatorium mjeku nga Tropoja  

Mjeku Anibal Byberaj

Ndërron jetë një tjetër mjek pasi u infektua nga covid-19.

Mjeku pneumolog Anibal Byberaj, u paraqit dje në Sanatorium në gjendje të rëndë, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetojë.

Lexo edhe: Humbi jetën nga covid-19, Ministria e Shëndetësisë jep detajet: Nga ç’sëmundje vuante mjeku Anibal Byberi vuante nga  

Mjeku kishte një karrierë të gjatë mbi 24-vjeçare dhe ka shërbyer edhe si drejtor i spitalit rajonal në Tropojë.

Më herët, kanë ndërruar jetë edhe mjekët Hysni Shkjau dhe Arjan Pushi, pasi humbën betejën me covid-19.