Kosova

Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit në Kosovë, seanca pezullohet për 30 minuta

Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit në
Foto ilustruese

Ka dështuar edhe raundi i dytë i procesit të zgjedhjes së presidentit në Kosovë. Në votim kanë marrë pjesë 79 deputetë nga 80 që është korumi i nevojshëm.

Ndërkohë në raundin e parë votuan 78 deputetë. Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca ka kërkuar 30 minuta pushim dhe seanca do të nisë sërish më vonë.

Në garë për postin e Kreut të Shtetit është Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejtja.

Të fundit