Flash News

Kosova

Gjendet i vdekur një shqiptar i Kosovës në Serbi

Gjendet i vdekur një shqiptar i Kosovës në Serbi

Një shqiptar i Kosovës, është gjetur pa shenja jete në territorin e Serbisë. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë për mes një postimi në llogarinë zyrtare në Facebook.

Rrethanat e vdekjes së tij nuk janë sqaruar ende krejtësisht, mirëpo nga informacionet e deritanishme nuk ka raportim për një vdekje të shkaktuar nga ana e autoriteteve serbe. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Batrovc

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka udhëzuar Zyrën Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Serbi që të ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm dhe veprimet e duhura sa i përket riatdhesimit të trupit të pajetë dhe është në kontakt të vazhdueshëm me familjen e viktimës për t’i ofruar atyre mbështetjen e nevojshme institucionale”, thuhet në njoftim.

Të fundit