Flash News

Kosova

Kurti: Ndoshta Moska qëndron pas sulmit terrorist në veri

Kurti: Ndoshta Moska qëndron pas sulmit terrorist në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ndoshta Moska qëndron pas sulmit terrorist në veri të Kosovës.

Kurti këtë e ka thënë në një intervistë për median boshnjake “istraga.ba”. “Moska ndoshta qëndron pas sulmit terrorist në veri të Kosovës”, ka thënë Kurti.

Policia e Kosovës u sulmua nga një grup terrorist serb të dielën e kaluar në Banjskë, ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku dhe tre sulmues serb.

Të fundit