Flash News

Kosova

Masakroi për vdekje me thikë vjehrrin, vetëdorëzohet në polici dhëndri

Masakroi për vdekje me thikë vjehrrin, vetëdorëzohet në

Është vetëdorëzuar në Polici, Edon Bujupi, i cili ishte në kërkim që nga e mërkura për vrasjen me thikë të vjehrrit të tij, 53-vjeç, Ali Kosova.

Vrasja ndodhi të mërkurën në rrugën “Ali Vitia” në Prishtinë.

Në raportin e policisë së Kosovës ishte bërë e ditur se viktima nuk ka mundur t’ju bëjë ballë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në QKUK.

Dyshohet se pas një mosmarrëveshje, i dyshuari mashkull kosovar ka sulmuar-therur me thikë babanë e bashkëshortes së tij (vjehrrin), viktimën mashkull kosovar i cili duke mos u përballuar plagëve të marra ka ndërruar jetë në QKUK, vdekjen e të cilit e ka konfirmuar mjeku”, thuhej në raport.

Të fundit