Flash News

Kosova

Naim Murseli pranon se porositi vrasjen e bashkëshortes

Naim Murseli pranon se porositi vrasjen e bashkëshortes

 

Naim Murseli, ish-këshilltar i ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli, u arrestua sot si i dyshuar kryesor në vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridona. 33-vjeçarja u ekzekutua në brendësi të mjetit me të cilin po udhëtonte me bashkëshortin e saj dhe dy fëmijët.

Sipas mediave kosovare i dyshuari Naim Murseli, e ka pranuar para hetuesve se e ka porositur vrasjen e bashkëshortes së tij te i dyshuari G.P. 

Murseli i ka dhënë të dyshuarit G.P., 15 mijë euro para vrasjes, e 15 mijë të tjera do t’ia jepte pas kryerjes së veprës.

Ngjarja u raportua si një grabitje me pasojë vdekjen e një personi. Dy grabitës i ishin afruar mjetitnë të cilën ndodhej familja Murseli dhe pasi kishin marrë të gjitha sendet e tyre me vlerë, kishin qëlluar për vdekje Liridonën.

Murseli deklaroi natën e ngjarjes së rëndë se kishte marrë fëmijët dhe ishte larguar nga mjeti, ndërsa grabitësi kishte qëlluar me armë bashkëshorten e tij.

Të fundit