Flash News

Kosova

Përgjaket veriu i Kosovës, Sveçla: Terroristët serbë erdhën të super të armatosur

Përgjaket veriu i Kosovës, Sveçla: Terroristët serbë

Ministri i Brendshëm në Kosovë Xhelal Sveçla ka zbuluar për mediat se çfarë ka arritur të sekuestrojë policia e Kosovës nga 30 serbët që u ngujuan në Manastir pasi vranë policin Afrim Bunjakun.

Sveçla tha se janë sekuestruar armatura të rënda, eksploziv, uniforma, logjistikë si dhe qindra pajisje për barrikada. Ministri theksoi se pajisjet ishin për qindra sulmues të tjerë.

“Policia e Kosovës zbuloi një sasi të jashtëzakonshme armatimi të rëndë, eksploziv, uniforma, logjistikë, ushqime, pajisje për barrikada. Mund të themi, se ishin pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Përgatitjet ishin që në mënyrë masive të sulmonin policinë e Kosovës, institucionet në Kosovës dhe të cenojnë sovranitetin e vendit.”- tha Sveçla.

Të fundit