Flash News

Kosova

U vra me urdhër të bashkëshortit, rivarroset trupi i Liridona Ademajt

U vra me urdhër të bashkëshortit, rivarroset trupi i Liridona

Familjarët e Liridona Murselit e cila u vra me urdhër të bashkëshortit të saj mbrëmjen e 29 nëntorit në Prishtinë, kanë hapur dyert e mortit në fshatin Rracaj të Gjakovës.

Qindra qytetarë tashmë kanë shkuar për të ngushëlluar familjen Ademaj.

Një grup fëmijësh ishin të veshur me bluza të bardha të stampuara para me foton e Liridonës dhe mbrapa me shkrimin “Drejtësi për Liridonën”, ndërsa mbanin në duar trëndafila të bardhë.

Pjesë e ceremonisë së varrimit të Liridona Ademajt është bërë edhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

U vra me urdhër të bashkëshortit, rivarroset trupi i LiridonaU vra me urdhër të bashkëshortit, rivarroset trupi i Liridona

Të fundit