Flash News

Kosova

Video/ Grupi terrorist serb brenda Manastirit me armatime, mes tyre edhe nën kryetari i Listës Serbe

Video/ Grupi terrorist serb brenda Manastirit me armatime, mes tyre edhe

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka ndarë pamje nga brenda Manastirit të Banjskës ku duket grupi terrorist i serbëve teksa bisedojnë.

Sipas Sveçlës, aty ndodhet edhe nënkryetari i Listës serbe, Milan Radojçiç, i shpallur ‘non-grata’ nga Shtete e Bashkuara të Amerikës. Në video, duket edhe një nga ushtarët që lëviz me vështirësi, që siç duket, ka mbetur i plagosur.

“Harta e sulmit terrorist po qartësohet çdo ditë: Aleksandër Vuçiç përmes Listës Serbe, dhe këta përmes nënkryetarit të tyre Radojçiq, kanë ndërmarrë veprimin terrorist kundër rendit juridik dhe kushtetues të Republikës së Kosovës duke tentuar të destabilizojnë Republikën tonë. Pra, LS e sheh pjesëmarrjen e saj në Kosovë vetëm në mënyrë terroriste. Ata dështuan”, thuhet në postimin e Sveçlës.

Të fundit