Flash News

Kosova

Video/ Momenti kur agresorët serbë largohen nga Manastiri i Banjskës pas sulmit

Video/ Momenti kur agresorët serbë largohen nga Manastiri i

Është publikuar një video nga momenti kur grupi i armatosur serb që sulmoi Policinë e Kosovës mëngjesin e së dielës, largohet nga Manastir i Banjskës duke ecur përmes maleve.

Pamjet janë filmuar me dron dhe qartazi duket se grupi është i armatosur rëndë. Ata sulmuan rreth orës 03:00 të mëngjesit Policinë e Kosovës në Manastirin e Banjskës në Zveçan.

Si pasojë e sulmit, mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku dhe u plagos një tjetër. Policia e Kosovës sekuestroi municione lutarake, ekspolizvë dhe logjistikë e aftë për të pajisur qindra persona.

Po ashtu, gjatë operacionit mbetën të vrarë tre agresorë serbë, ndërsa janë arrestuar 6 të tjerë.

Të fundit