Flash News

Kosova

Dyshohet se Naim Murseli e vrau bashkëshorten e tij për 20 milionë euro sigurim jetësor

Dyshohet se Naim Murseli e vrau bashkëshorten e tij për 20

Mediat e Kosovës po raportojnë se një prej motiveve që dyshohet ta ketë shtyrë Naim Murselin në vrasjen e gruas së tij Liridonës, është një sigurim që i kishte paguar kësaj të fundit në Suedi.

Sigurimi jetësor që Naimi i kishte paguar Liridonës në një kompani të fuqishme suedeze, mundësonte që në rast fatkeqësie apo tragjedie, të mbulonte deri në 20 milionë euro shpenzime.

Naim Murseli dyshohet se ka qenë në dijeni për këtë shumë nga sigurimi dhe kjo dyshohet se është një nga motivet që mund ta ketë çuar atë në gjithë organizimin e vrasjes makabër të gruas së tij Liridonës, shkruan Gazeta Express.

Murseli ende s’ka treguar para organeve të drejtësisë arsyen që ka bërë këtë krim, por një nga pistat e besueshme mund të jetë kjo, bazuar në burime të afërta me ish-çiftin.

Të fundit