Flash News

KRYESORE

Nga Kodheli, Ndoka, Hajdari, Murrizi, cilët janë deputetët aktualë dhe të ish-deputetët e PD-LSI që mbetën jashtë parlamentit

Nga Kodheli, Ndoka, Hajdari, Murrizi, cilët janë deputetët

45 deputetë të legjislaturës aktuale, por edhe ish deputetë të opozitës jashtëparlamentare, të cilët dogjën mandatet në fillim të 2019-ës, nuk arritën të hyjnë në kuvend për 4 vitet e ardhshme.

Sipas një vëzhgimi nga rezultatet e deritanishme nga KQZ, më poshtë kemi renditur emrat e deputetëve dhe ish deputetëve që nuk do të jenë pjesë e parlamentit shqiptar nga të gjitha partitë, për katër vjeçarin e ardhshëm. 

Ndër emrat më të spikatur janë Pandeli Majko, Mimi Kodheli, Klajda Gjosha, Ilir Beqaj, Nard Ndoka, Rudina Hajdari etj.

Më poshtë, janë renditur sipas qarqeve ku kanë kandiduar dhe nuk fituan as me vota preferenciale deputetët dhe ish deputetët e PD dhe LSI.

Tiranë

PS

Pandeli Majko

Mimi Kodheli

Fidel Ylli

Ervin Bushati

Ilir Beqaj

Spartak Braho

Ylli Shehu-deputet i opozitës së re

Halit Valteri-deputet i opozitës së re

Edmond Rrushi- deputet i opozitës së re

Eljo Hysko

Myslim Murrizi - Partia Lëvizja Demokratike Shqiptare

Kostaq Papa-Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni - Ora e Shpresës dhe Konservatorët

Selami Jenishehri- Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni - Ora e Shpresës dhe Konservatorët

LSI

Petrit Vasili?

Klajda Gjosha

Përparim Spahiu

Edmond Haxhinasto

Floida Kërpaçi

Nora Malaj

Silva Caka

PD

Aldo Bumçi

Gent Strazimiri

Artur Roshi-deputet i opozitës së re

Korab Lita- deputet i opozitës së re

Edmond Stojku- Partia Aleanca Demokracia e Re

Adriatik Alimadhi-Balli Kombëtar

Durrës

Kujtim Gjuzi

Shkodër

Zef Shtjefni- Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni - Ora e Shpresës dhe Konservatorët

LSI

Agron Cela

PD

Bardh Spahia

Nard Ndoka

Izmira Rusi(Ulqinaku)

Berat

Lefter Maliqi-LSI

Lezhë

Elda Hoti-PD

Elbasan

Rudina Hajdari-Nisma Thurje

Enver Roshi-PS

Korcë

Endrit Braimllari-LSI

Andi Përmeti-BD

Gjirokastër-

Artemis Malo-PS

Vangjel Tavo-LSI

Vlorë-

Nadire Meçorapaj-PD

Luan Rama-LSI

Fier

Robert Bitri-PS

Nimet Musaj-PS

Kejdi Mehmetaj-LSI ?

 

Të fundit