Flash News

KRYESORE

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit/ Sondazhi i Politiko: Fiton bindshëm Emri Vata, kandidati i ‘BF’

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit/ Sondazhi i Politiko: Fiton

Kukësi voton sot për kryebashkiakun e ri, pas shkarkimit dhe arrestimit të Safet Gjicit, i cili u përfshi në një skandal seksual me Alma Kaçin.

Politiko.al ka bërë një sondazh: “Kush mendoni se i fiton zgjedhjet e pjesshme në Bashkinë e Kukësit më 24 shtator?”.

Bazuar në të dhënat e sondazhit, 79% kanë votuar kandidatin e koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata, ndërsa 21% janë shprehur se zgjedhjet i fiton kandidati socialist, Albert Halilaj.

Qendrat e votimit janë hapur prej orës 07:00 dhe do të mbyllen në orën 19:00. Të dy kandidatët votuan dhe i bënë thirrje qyetarëve të marrin pjesë masivisht në votim.

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit/ Sondazhi i Politiko: Fiton

Të fundit