Flash News

E-TJERA

Reagon Rakacolli për vdekjen e 18-vjeçarit nga Covid-19: Mjekja më mori në telefon duke qarë

Reagon Rakacolli për vdekjen e 18-vjeçarit nga Covid-19: Mjekja

Ka reaguar zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli për vdekjen e 18-vjeçarit dhe 32-vjeçares nga Covid-19 në 24 orët e fundit.

Në një intervistë për Report tv, Rakacolli tha se të dyja humbjet ishin të rënda edhe për mjekët, ndërsa një nga mjeket e ka telefonuar duke qarë.

"Mjekët bënë të pamundurën, por situata ishte e rëndë nuk ia dolën dot as mjekët dhe as vetë djali 18-vjeçar. Kjo na bën që t’i këshillojmë të rinjtë.

Shohim një mentalitet tek ata që mendojnë se edhe nëse na zë e kalojmë lehtë. Duhet ta marrin më seriozisht dhe të mbrohen. Edhe nëna 32-vjeçare nuk ia arriti dot dhe pse u përpoqën shumë mjekët. Duhet të bëhej një ndërhyrje, u shpëtua fëmija që edhe sot është mirë, 4-5 ditë ajo ishte mirë dhe u mendua që do kalonte, por ky është COVID, një sëmundje e rëndë që të kap në pabesi", tha Rakacolli.

Ditari politik

Të fundit