POLITIKOFF

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

4.20 miliardë njerëz po përdorin mediat sociale në ditët e sotme, thonë studiuesit. Ndërsa kalojmë kohën duke lëvizur, duke kërkuar dhe duke surfuar, ne përjetojmë më pak ndërveprime jashtë linje. Kështu, 7.86 milion njerëz po përdorin aplikacione takimesh në internet, duke shpresuar të gjejnë dashuri.

Por a është në të vërtetë e mundur të gjesh dashuri të vërtetë në internet? Siç rezulton, është.

Priyanka Chopra dhe Nick Jonas

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Në vitin 2018, Nick Jonas dhe Priyanka Chopra kishin jo 1 por 2 ditë martese - së pari një ceremoni perëndimore, e ndjekur nga një martesë tradicionale hindu. Romanca që çoi në një martesë përrallore filloi me Jonas që i dërgoi Chopra një Tëitter DM. "Unë jam duke dëgjuar nga disa miq të përbashkët që duhet të takohemi", shkroi Jonas, dhe pjesa tjetër është histori.

Joe Jonas dhe Sophie Turner

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Një tjetër i "Jonas brother", Joe Jonas, përjetoi  një romancë që filloi në internet. Ai dhe gruaja e tij, ylli i 'Game of Thrones', Sophie Turner, u fejuan në vitin 2017. Por para se të takoheshin, miqtë e përbashkët u përpoqën t'i prezantonin ata me njëri-tjetrin për një kohë të gjatë, por asgjë nuk funksionoi kurrë. "Ne po ndiqnim njëri-tjetrin në Instagram dhe ai më dërgoi një mesazh të drejtpërdrejtë, nga hiçi", tha Turner. Jonas dhe Turner janë prindër të vajzës së tyre të parë, Willa.

Taylor Goldsmith and Mandy Moore

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Mandy Moore, një nga yjet e serialit televiziv, 'This Is Us', gjithashtu falënderon Instagramin për njohjen e saj me të fejuarin, një muzikan. "Unë bëra një foto albumit të [Dawes] dhe e postova në Instagram," tha  Moore. “Disi, Taylor e pa atë dhe më dërgoi një shënim. Ne filluam të postojmë me email para dhe mbrapa, pastaj shkuam në një takim dhe pjesa tjetër është histori.”

Sarah Hyland dhe Wells Adams

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Historia e dashurisë së Sarah Hyland dhe Wells Adams mund të shërbejë si një komplot për një komedi romantike. Adams mori pjesë në sezonin e dymbëdhjetë të shfaqjes televizive hit amerikan, 'The Bachelorette'. Hyland po shikonte shfaqjen dhe mendoi se Adams ishte mjaft e lezetshme, kështu që ajo shkroi në Twitter për këtë. "Dhe kështu filloi historia jonë e dashurisë", tha ajo.

Joel Dommett dhe Hannah Cooper

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Joel Dommett, një komedian dhe aktor anglez, gjithashtu u takua me gruan e tij, Hannah Cooper, në internet. Ajo ishte ajo që shkroi e para. "Ne u takuam në këtë platformë pa kuptim shoqëror,"  tha Dommett. "Ajo më dërgoi një DM që përmban [emoji sy zemre macesh] - dhe unë kurrë nuk do të lodhem t'u them njerëzve se më ka dërguar më parë." Dommett dhe Cooper u martuan në 2019.

Dylan Sprouse dhe Barbara Palvin

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Para se Dylan Sprouse t'i shkruante mesazh Barbara Palvin për herë të parë, ajo "më ndoqi [në Instagram], kështu që isha si, mendoj se do t'i jap diçka. Dhe unë i shkrova në Instagram," ndau Sprouse në një intervistë që ai dha.

Brittany Snow dhe Tyler Stanaland

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Tyler Stanaland u afrua me Brittany Snow, ylli i 'Pitch Perfect', përmes mediave sociale. "Ne kishim një bandë miqsh të përbashkët, dhe ai në fakt më kontaktoi në Instagram me një linjë vërtet të çalë të marrjes", tha Snow. Por duket sikur hileja funksionoi. Në vitin 2020, Stanaland dhe Snow u martuan dhe aktualisht po jetojnë të lumtur.

Sarah Paulson dhe Holland Taylor

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Gjatë intervistës së saj në emisionin 'Watch What Happens Live', Sarah Paulson ndau se fillimi i marrëdhënieve të saj dhe Holland Taylor ishte "një gjë në Twitter". Rezulton se Taylor ishte ai që i shkroi e para Paulson dhe filloi romancën.

Dua Lipa dhe Anwar Hadid

9 çifte të famshme që u njohën përmes Internetit

Në maj të vitit 2020, këngëtarja Dua Lipa tha në një intervistë në 'Watch What Happens Live' se ajo vetë i shkroi të dashurit të saj aktual (dhe vëllai te Bella dhe Gigi Hadid).

"Unë kam një rrëfim për të bërë, dhe imi ishte i dashuri im, kështu që i dashuri im aktual," tha ajo. Dhe megjithëse Lipa dhe Hadid ishin takuar më parë, mesazhi që ajo dërgoi në Instagram atë ditë vazhdoi lidhjen e tyre.

Të fundit