Flash News

POLITIKOFF

Akuzohet për organizimin e një skeme piramidale, arrestohet aktori i Hollywood-it

Akuzohet për organizimin e një skeme piramidale, arrestohet aktori i

Aktori i njohur i Hollywood-it, Zach Avery është vënë në pranga sepse dyshohet se ka organizuar një skemë piramidale prej 690 milionë dollarëshe.

Aktori u mor në paraburgim dhe u akuzua për mashtrim me skemën piramidale në lidhje me kompaninë e tij “1inMM Capital LLC”.

34-vjeçari është akuzuar për mbledhjen e më shumë se 690 milionë dollarëve për pesë vjet pasi u kishte thënë investitorëve se ai kishte marrëveshje licensimi filmash me kompani të mëdha, përfshirë HBO dhe Netflix.

Akuzohet për organizimin e një skeme piramidale, arrestohet aktori i

Të fundit