Flash News

POLITIKOFF

Dua Lipa kryeson në katër kategori në nominimet “iHeartRadio Music Awards”

Dua Lipa kryeson në katër kategori në nominimet

Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses në karrierën e saj muzikore.

Këngëtarja shqiptare nga Kosova është e nominuar në kategori për çmimet “iHeartRadio Music Awards”.

Dua Lipa është nominuar si ‘Artistja femër e vitit’, ‘Këngën e Vitit’ për “Don’t Start Now”, ‘Për këngën me tekstin më të mirë’ dhe për ‘Për videon më të mirë muzikore’.

The Weeknd shënoi tetë nominimet kryesore, pasuar nga Megan Thee Stallion dhe Roddy Ricch me nga shtatë si dhe Harry Styles me gjashtë.

Dua Lipa kryeson në katër kategori në nominimet

Të fundit