Flash News

POLITIKOFF

Horoskopi, çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Horoskopi, çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Dashi
Para se të ecni përpara, duhet të bëni disa hapa prapa. Vetëm pasi të jeni në gjendje të vlerësoni të kaluarën, do të jeni në gjendje të hidhni hapin tuaj të ardhshëm drejt së ardhmes me besim. Mund të duket si humbje kohe, por besoni se është për të mirën tuaj.

Demi
Dikush tek i cili jeni mbështetur për informacion po ndryshon papritur mendjen e tij/saj. Faktet kanë ndryshuar dhe ju duhet t’i merrni pjesët dhe t’i bashkoni përsëri në një mënyrë të re. Merrni kohën tuaj dhe jini të durueshëm me rrethanat që ndryshojnë.

Binjakët
Ju mund të jeni ende duke vepruar sipas një objektivi ose pakti më të vjetër që keni bërë me veten tuaj pak kohë më parë. Ju duhet të kuptoni se ajo që ishte e vërtetë atëherë mund të mos jetë më e vërtetë. Kjo është një kohë që ju të vlerësoni situatën tuaj dhe të bëni një pakt të ri me veten.

Gaforrja
Ëndrrat tuaja janë të rëndësishme për ju dhe për momentin jeni të frustruar sepse këto ëndrra duket se nuk po konkretizohen. Ato madje mund të lëvizin prapa. Mos u poshtëroni për këtë. Kuptoni se kjo lëvizje prapa është pjesë e procesit.

Luani
Ju pëlqen të punoni drejt një qëllimi më të madh. Dita e sotme shënon fillimin e një periudhe në të cilën ndiheni sikur po largoheni më tej nga ai synim dhe jo drejt tij. Mos u shqetësoni. Informata që fitoni përmes këtij procesi do t’ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Virgjerësha

Ju jetoni në një botë fantazie dhe tani po ndiheni të tradhtuar nga fantazitë tuaja. Ëndrrat tuaja nuk po ju çojnë në vendin ku dëshironi të shkoni. Jini të durueshëm. Ju duhet ta kuptoni të kaluarën më qartë përpara se të mund të ecni përpara me të ardhmen.

Peshorja
Ëndrrat për të cilat keni synuar kanë rënë papritur. Ju po bombardoheni nga çështje më praktike dhe ëndrrat tuaja kanë rënë në rrugë. Është mirë t’i jepni përparësi gjërave të tjera, por mos harroni fare ëndrrat tuaja.

Akrepi
Duket se keni bërë plane rreth një keqkuptimi drastik. Ju po filloni të kuptoni se diçka që mendonit se ishte fakt tani është trillim. Është koha për të rivizituar idetë dhe planet dhe për të filluar t’i shikoni ato në një mënyrë krejtësisht të re.

Shigjetari
Pavarësisht nëse e kuptoni apo jo, ju keni modeluar sjelljen tuaj rreth gjërave që keni parë në filma, në TV ose të lexuara në revista. Tani po kuptoni se ky nuk është domosdoshmërisht modeli më i zgjuar që mund të keni. Rishikoni qasjen tuaj.

Bricjapi
Jeni jashtë ekuilibrit në një fushë të caktuar të jetës suaj dhe kjo po ndikon negativisht në karrierën tuaj. Duket se kënaqësia e tepruar e një lloji po ju largon nga vendi ku duhet të jeni në lidhje me punën tuaj. Hidhini një sy kësaj çështjeje tani.

Ujori
Dita sjell një ndjenjë paqeje dhe harmonie në marrëdhëniet tuaja personale. Normalisht ju jeni të kënaqur kur të dashurit tuaj bëjnë gjënë e tyre, por nën këtë ndikim simpatik qiellor, ndiheni sikur mund të relaksoheni dhe të shijoni vëmendjen që ju kushtohet me një përkushtim të tillë.

Peshqit
Dikush po nxjerr flluskën në të cilën po jetonit. Duket se ju keni udhëtuar në botën tuaj të fantazisë dhe keni shijuar udhëtimin, por tani dikush ekspozon realitetin e vërtetë të situatës. Është koha për të rivlerësuar pozicionin tuaj.

Të fundit