Flash News

POLITIKOFF

HOROSKOPI/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

HOROSKOPI/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën

DASHI

Gjatë kësaj dite yjet do iu mbështetin tej mase dhe do ua bëjnë jetën edhe më të bukur. Ju të dashuruarit do ndieni një nevojë jetike për t'u dashuruar edhe më shumë me atë që keni në krah dhe mund të bëni edhe disa çmenduri të vogla. Ju beqarëve ka mundësi t'iu plotësohen ëndrrat më të bukura dhe do filloni lidhje të mrekullueshme. Shumë emocione dhe surpriza do ketë sot. Në punë do iu jepen mundësi të shkëlqyera për të treguar vlerat që keni. Gjithçka për ju ka për të qenë më ndryshme tashmë e tutje. Për financat mos u shqetësoni aspak sepse situata do jetë gjithë kohës nën kontroll.

DEMI

Gjatë kësaj dite do ndiheni gjithë kohës nën presion dhe do keni frikë të hidhni hapa të rëndësishme. Për ju të dashuruarit do jetë ditë goxha e tensionuar dhe në shumë raste do ndiheni keq. Edhe pa dashur do thoni fjalë lënduese dhe atmosfera do jetë gjithë kohës e nxehtë. Ju beqarët duhet të dilni sa më shumë dhe të pranoni njohjet e reja, por kurrsesi nuk duhet të vendosni kuturu e pa marrë mendimin e të afërmve. Sipas Horoskopit Vip, në punë mos u bën xhelozë për të tjerët, por mundohuni të bëni më tepër përpjekje për të arritur edhe ju atje ku keni ëndërruar. Për financat do jetë ditë e shkëlqyer. Mund të fitoni edhe ndonjë lotari.

BINJAKËT

Do zoogjeni të zymtë gjatë kësaj dite, megjithatë gjërat d rregullohesh shpejt. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e bukur. Do jeni më të logjikshëm dhe do merreni vesh për gjithçka me njëri-tjetrin. Ju beqarët me shumë mundësi do takoni persona shumë të veçantë me të cilët do ja vlejë të krijohet një lidhje. Në punë duhet ta dëgjoni edhe për tepër intuitën sepse nuk keni për t’u penduar. Neptuni do ju ndihmojë dhe do ua bëjë gjërat shumë më të lehja nga më parë. Plutoni do ua mbrojë në tërësi financat, megjithatë edhe ju duhet të bëni shumë kujdes me çdo hap që do hidhni.

GAFORRJA

Hëna do ju ndihmojë të bëni zgjedhjet e duhura gjatë kësaj dite. Do jeni më kërkues ndaj vetes dhe do arrini goxha lart. Ju të dashuruarit do bëni të pamundurën për të ruajtur një klimë sa më të qetë dhe falë ndihmës së partnerit do ja dilni mbanë. Të dy do bëni përpjekje, do toleroni dhe mbi të gjitha nuk do e humbisni asnjë moment komunikimin. Ju beqarët më mirë mos hidhni hapa sepse do vazhdoni të bëni gabime si më parë. Në punë, nëse synoni një post të ri, duhet të bëni akoma më tepër përpjekje. Asgjë nuk bie nga qielli kështu që mos ndaloni. Me shpenzimet tregohuni të kujdesshëm dhe asgjë e keqe nuk do ju ndodhë.

LUANI

Venusi në bashkëpunim me Jupiterin do sjellin më shumë gëzim dhe hare në jetën tuaj. Ju të dashuruarit do jeni mjaft bashkëpunues me partnerin tuaj dhe do e mbani gjithmonë të ngrohtë klimën në çift. Për asgjë nuk do keni ankesa dhe zemra do ndihet e përmbushur. Ju beqarët do jeni tej mase kërkues dhe nuk do arrini ta gjeni personin që bën fiks për ju. Në punë do dini të mbani përgjegjësi për gjithçka që do bëni dhe do justifikoni çdo hap të hedhur. Buxheti ka për të qenë shumë më i mirë kështu që mund t'i kryeni pa frikë edhe disa shpenzime më tepër.

VIRGJËRESHA

Gjatë kësaj dite do arrini të merrni nën kontroll jetën tuaj dhe gjërat do fillojnë të normalizohen. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë më e qetë nga më parë dhe emocionet që do përjetoni do jenë më të forta. Nëse ende nuk keni hedhur hapa serioze, mendojeni seriozisht këtë gjë dhe bëjini premtime njëri-tjetrit. Ju beqarët do keni edhe dashuri me shikim të parë në momentin që më pak do e prisni. Në punë do përballeni me tronditje goxha të forta. Disa eprorë do iu heqin disa të drejta të merituara dhe kjo do ju mërzitë pafundësisht. Me financat mund të keni disa probleme të vogla prandaj duhet të bëni kujdes.

PESHORJA

Do keni imagjinatë shumë të zhvilluar gjatë kësaj dite dhe do ju gjeni zgjidhje edhe gjërave që iu janë dukur të vështira. Ju të dashuruarit do kaloni një krizë shumë të vështirë dhe në disa momente do ndiheni plotësisht të përhumbur. As mbrëmja nuk do jetë ashtu si e kishit imagjinuar. Ju beqarët duhet t'i pranoni ftesat që do ju bëhen sepse prej tyre jeta do ju ndryshojë rrënjësisht. Në punë do jeni të frymëzuar e të gatshëm për të bërë çdo gjë që mendoni të arsyeshëm. Sipas Horoskopit Vip,, financat nuk do jenë shumë delikate, gjithsesi mirë është të reflektoni gjatë para se të kryeni shpenzime.

AKREPI

Do jeni gjatë gjithë kohës optimistë sot dhe pak e nga pak do arrini të zgjidhni edhe disa çështje delikate. Jupiteri do ua mbroje gjate gjithë kohës jetën ju të dashuruarve. Do jeni largpamës, bashkëpunues, tolerantë dhe do i pranoni gabimet që keni bërë. Ju beqarët askush nuk do iu ndalojë të gjeni partnerin ideal. Vërtet mund të lodheni paksa, por të gjitha përpjekjet do shpërblehen. Në punë do keni më shumë fat nëse merreni me tregti. Nëse jo do keni pak më shumë vështirësi, por sërish do ja dilni mbanë. Sektori financiar nuk do jetë i keq. Përfitoni nga rasti për të shlyer disa borxhe të hershme dhe për të hequr edhe ndonjë para mënjanë.

SHIGJETARI

Gjatë kësaj dite do jeni si në ajër dhe shpesh nuk do dini çfarë të bëni më parë. Do gjendeni në dyshim të madh. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë kontradiktore. Herë do jeni të logjikshëm dhe do dashuroheni pa dorashka, e herë do debatoni ashpër dhe do merrni vendime të gabuara. Ju beqarët do kaloni mjaft peripeci derisa ta gjeni personin tuaj të ëndrrave. Gjërat në planin profesional nuk do ecin aq mirë sa ju do dëshironit, megjithatë mirë është të mos e lëshoni veten. Buxheti do ekuilibrohet tej mase falë masave të marra dhe falë mbështetjes së të afërmve.

BRICJAPI

Saturni do ju bëjë më seriozë gjatë kësaj dite dhe do e hidhni çdo hap pasi ta keni menduar me kujdes. Për ju të dashuruarit çdo gjë ka për të shkuar mirë. Do jeni gjithë kohës të lirë për t'u dashuruar pa dorashka, por edhe për të bërë ndonjë kritike. Ju beqarët do jeni këmbëngulës dhe nuk do ndaleni derisa të arrini ta bëni për vete personin që pëlqeni më tepër. Në punë do jeni shumë të aftë për ta përfunduar në kohë atë që keni nisur. Do gjeni edhe pista të reja për të arritur objektivat. Në planin financiar do mbizotërojë rregulli dhe qëndrueshmëria në çdo moment.

UJORI

Gjatë kësaj dite do jeni gjithë kohës të frymëzuar dhe do keni goxha imagjinatë. Për ju që keni një lidhje asgjë e keqe nuk do ndodhë edhe pse në fakt keni thënë gjëra vërtet të gabuara. Partneri do jetë më tolerant dhe më i kuptueshëm. Ju beqarët do e pëlqeni vetminë dhe nuk do bëni asgjë për ta ndryshuar statusin sa më parë. Në punë do e siguroni më në fund atë që keni dëshiruar gjithmonë. Do ndërtoni edhe një stretegji më të mirë për të ecur para. Për financat do jete dite goxha delikate. Gjendja e të ardhurave nuk do jetë ashtu si ju keni dashur kështu që bëni kujdes.

PESHQIT

Në përgjithësi gjërat për ju do ecin shumë mirë. Do ndiheni të kënaqur dhe për këtë duhet të falënderoni yjet. Nëse keni një lidhje Venusi do ju udhëheqë dhe do ju mbështesë fort gjithë kohës prandaj çdo çast do jetë emocionues. Do jeni të dy palët të buzëqeshur kurdoherë. Ju beqarët do ndiheni mirë me personat që do njihni dhe do mendoni seriozisht të hidhni hapa. Në punë do jeni të pavendosur megjithatë deri në fund të ditës me ndihmën e kolegëve do arrini të merrni vendimet e duhura. Buxheti do ketë përmirësime të mëdha dhe do ndiheni të qetë për çdo hap që do hidhni. Lejojini vetes edhe disa investime afatgjata që do sjellin përfitime të majme.

Të fundit