Flash News

POLITIKOFF

Humbi familjarët dhe mikeshën e ngushtë, ana tjetër e njerëzve të ekranit! Evi Reçi shpërthen në lot

Humbi familjarët dhe mikeshën e ngushtë, ana tjetër e

Sot është mbushur një vit nga dita e tmerrshme e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit që mori jetën e 51 personave. Mes tyre ka qenë dhe familja e Evi Reçit. Xhaxhai i saj me nusen dhe dy fëmijët humbën jetën në këtë tërmet. Po ashtu, mikesha e saj e fëmijërisë bashkë me vajzën e saj.

Ditën e sotme, Evi ka vendosur të hapë emisionin me një dedikim për këtë përvjetor dhe të bëjë një thirrje për drejtësi. Evi, është përlotur teksa fliste. Por më pas mori situatën në dorë duke u treguar e fortë.

Pas kësaj, ka qenë  gazetarja Zefina Hasani e cila me celularin e saj ka kapur momentin kur Evi shpërthen në lot pasi fiken kamerat.

"U ndjeva si ne krye te detyres, pas kamerave, per ta trasmetuar ate qe nuk shfaqet ne ekran, anen tjeter te njerezve te ekranit, qe qajne si te gjithe ne pas kamerave e kur sapo ato ndizen prap, vijojne punen per te percjelle energjine dhe buzeqeshjen qe duan njerezit,"-thekson Zefina.

Postimi i plotë i Zefinës:

26 nentori i Evit ???? Kamerat ishin fikur, ndaj une ndeza menjehere celularin tim, per te kapur nje moment te tille, te natyrshem, njerezor, nder lotet qe pasi ua ke hapur deren, veshtire se mund t’i ndalosh. Evi sapo kishte kujtuar, ne hapje te programit te saj, humbjet e njerezve te saj te dashur, nga termeti i 26 nentorit. Foli duke iu dridhur zeri, duke u perpjekur te mos leshonte lot por u dorezua nga dhimbja qe e ke brenda edhe pas nje viti. Isha aty, sepse do te regjistronim emisionin e sotem te “Vizioni i pasdites” dhe stomaku mu be nje grusht teksa shihja Evin ne perpelitjen e saj. U ndjeva si ne faj se mengjesi i rremujshem s’me kish lene kohe te kujtoja qe sot eshte 26 nentori i tmerrshem. Ma kujtoi Evi me kujtimin e dedikimin e saj, qe te gjithe ju mund ta degjoni sot pasdite. U ndjeva si ne krye te detyres, pas kamerave, per ta trasmetuar ate qe nuk shfaqet ne ekran, anen tjeter te njerezve te ekranit, qe qajne si te gjithe ne pas kamerave e kur sapo ato ndizen prap, vijojne punen per te percjelle energjine dhe buzeqeshjen qe duan njerezit. @evireci s’do ta harroj kurre kete mengjes. #26nentorievit

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zefina Hasani (@zefinahasani)

Ditari politik

Të fundit