Flash News

POLITIKOFF

“Ishte e mrekullueshme”, Dua Lipa aktore në një film të ri

“Ishte e mrekullueshme”, Dua Lipa aktore në një film

Pas Barbie, Dua Lipën do ta shohim sërish si aktore.  Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare do të marr pjesë në film thirller, i cili quhet ‘Argylle’.

Ajo do t’u bashkohet për këtë projekt aktorëve si Henry Cavill, Sam Rockëell, Bryce Dallas Hoëard, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, John Cena dhe Samuel L.Jackson. Dua jo vetëm që do të tregojë aftësitë e saj të aktrimit për herë të parë, por do të sjellë aftësitë e saj muzikore edhe në film, pasi do të realizojë edhe muzikën e filmit.

Është vendosur të dalë në kinema më 2 shkurt 2024, në Shtetet e Bashkuara dhe të transmetohet ekskluzivisht në Apple TV+.

 Dua Lipa ndau përvojën e saj në një podcast të Spotify.

“Ishte vërtet e mrekullueshme. Ka vetëm pjesë rreth dëshirës për të bërë gjëra të vogla, për mua për momentin, që ndihem rehat që mund t’i bëj.

Mendoj frika nga opinionet e njerëzve dhe të mos jem e mirë në diçka të tillë më frikëson akoma, qoftë ky një rol i vogël, veçanërisht kur është diçka që nuk e kam bërë kurrë më parë,” tha Dua

Të fundit