Flash News

POLITIKOFF

Mbolli kanabis në ballkon, Enca reagon për herë të parë pas arrestimit

Mbolli kanabis në ballkon, Enca reagon për herë të parë

Këngëtarja Enca ka reaguar për herë të parë pas arrestimit nga policia e Tiranës.

“Jam shumë mirënjohëse dhe e bekuar për të gjithë suportin, komentet pozitive dhe dashurinë që kam marrë gjatë gjithë ditëve të vështira që kalova”, shkruan ajo në një postim në Instagram Story.

Mbolli kanabis në ballkon, Enca reagon për herë të parë

Këngëtarja u arrestua nga policia e Tiranës më 12 shtatir, pasi iu gjetën në ballkonin e shtëpisë disa vazo të mbjella me kanabis.

Mbolli kanabis në ballkon, Enca reagon për herë të parë

Më pas ajo u lirua me vendim të Gjykatës së Tiranës, e cila caktoi masën “detyrim paraqitje” për këngëtaren. Prokuroria kërkoi arrest me burg, por gjykata vendosi lirimin e saj.

Enca është shprehur se është konsumuese dhe kanabisin në ballkon e kishte për përdorim vetjak.

Të fundit