POLITIKOFF

Pas 54 vitesh, Taylor Swift thyen rekordin e "The Beatles"

Pas 54 vitesh, Taylor Swift thyen rekordin e "The Beatles"

Këngëtarja Taylor Swift ka thyer rekordin e mbajtur në Britani nga "The Beatles" për 54 vite. Me publikimin e albumit "Fearless", Swift sipas "Official Charts" ka albumin e tretë numër 1 në top listat dhe në më pak se një vit dhe theu një rekord të ri në vend.

Gjët 259 ditëve, 3 prej albumeve të artistes arritën numrin 1 në top listat britanike dhe botërore. Rekordi u shënua nga albumet “Folklore”, i cili u lançua më 31 korrik dhe “Evermore”, i cili u publikua më 18 dhjetor.

Pas 54 vitesh, Taylor Swift thyen rekordin e "The Beatles"

"The Beatles" deri më tani kanë mbajtur rekordin e top listave në 364 ditë me publikimin e albumeve “Help!”, “Rubber Soul” dhe “Revolver”.

 

Të fundit