Flash News

POLITIKOFF

Pasi u shpall kampion bote në WB, Robin Krasniqi arrin një tjetër sukses

Pasi u shpall kampion bote në WB, Robin Krasniqi arrin një

Një vit më parë, me origjinë shqiptare, Robin Krasniqi u shpall kampion bote në versionin ËBA në kategorinë gjysmë të rëndë dhe në versionin IBO. Dhe Krasniqi është shqiptari i parë që fiton dy tituj të mëdhenj në boks. Së fundmi, në simbol të arritjes së të tij si kampion bote, ai u nderua nga kryetari i qytetit Gersthofen, Michael Wörl.

Ky lajm është bërë me vetëdije nga vetë boksieri i cili përmes një postimi në rrjetet sociale shpreh gjithë mirënjohjen për nderimin që i është bërë.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Gjilpëra e Nderit në Ar” dhe hyrja në Librin e Artë! Këshilli i Qytetit Gersthofener vendosi në mbledhjen e tij më 25.11.2020 në njohjen e titullit tim të kampionatit botëror në boks për të më paraqitur gjilpërën e artë. Për shkak të pandemisë së koronavirusit, ceremonia ndodhi dje, por kjo është krejt e drejtë, si një motivim për luftën tjetër!

Unë jam shumë mirënjohës për kryetarin Michael Wörle dhe këshilltarin e qytetit të Gersthofen për këtë nder. Edhe një herë ndjehem përgjegjës për prezantimin e qytetit në të cilin jetoj dhe operoj palestrën time të boksit, Gersthofen, në Gjermani dhe në botë me dinjitet”, shkruan Krasniqi krahas postimit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Robin Krasniqi (@robin_krasniqi)

Të fundit