POLITIKOFF

Reperi shqiptar shpreh krenari për zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente të Kosovës

Reperi shqiptar shpreh krenari për zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente

Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kosovës dhe ajo është gruaja e dytë që ka marrë këtë post pas Atifete Jahjagës.

Të shumtë janë artistët dhe personazhet publike që e kanë përkrahur Vjosën dhe një ndër ta është dhe reperi i famshëm shqiptar me karrierë ndërkombëtare, Gashi.

Edhe pse jeton në Amerikë, ai nuk ka hequr dorë asnjëherë nga rrënjët e tij dhe sheh me interes zhvillimet në Kosovë dhe përkrah kauzat që kanë të bëjnë me të.

Lidhur me zgjedhjen e Osmanit si presidente, ai ka shprehur krenari teksa në Instastory shkruan:

"Përgëzime Vjosa Osmani, shumë krenar me ty."

Reperi shqiptar shpreh krenari për zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente

Të fundit