Flash News

POLITIKOFF

Sean Penn realizoi dokumentar për Ukrainën e pushtuar, çfarë thotë Zelensky për aktorin dhe regjisorin

Sean Penn realizoi dokumentar për Ukrainën e pushtuar,

“Faleminderit për mbështetjen e shtetit tonë” – Zelenskyy falënderon Sean Penn për realizimin e një dokumentari

Volodymyr Zelenskyy ka falënderuar aktorin dhe regjisorin Sean Penn për realizimin e një dokumentari për luftën në Ukrainë. Fituesi i çmimit Oscar udhëtoi për në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, në ditën e parë të pushtimit rus në shkurt.

Duke postuar një video të takimit me Penn me Zelenskyy, parlamenti ukrainas ndau një mesazh nga presidenti ukrainas.

“Së shpejti e gjithë bota do të jetë në gjendje të shohë të gjithë të vërtetën për luftën falë filmit të tij”, tha ai.

"Sean faleminderit për mbështetjen e shtetit tonë dhe popullit tonë."

Penn është i njohur për rolet e tij në dramën misterioze Mystic River dhe filmin biografik Milk.

Të fundit