Flash News

POLITIKOFF

Shenja e horoskopit që je dhe si cila do duhet të ishe

Shenja e horoskopit që je dhe si cila do duhet të ishe

E lexon horoskopin përditë, ndjek sugjerimet e yjeve e megjithatë sheh që në jetën tënde nuk ndryshon asgjë?! Epo, ndoshta ka ardhur koha të ndryshosh shenjë sepse Ujori mund të jetë një Peshore. Dashi është Demi i ri e kështu me radhë. Përse? Sepse të gjithë ishim mërzitur në punë dhe jemi të sigurt që ka ndodhur e njëjta gjë edhe me ju!

 Dashi (Mars 21 - Prill 19): Përpiqu të jesh pak Dem

Ulu! Nuk ke pse përfshihesh në të gjitha çështjet sepse nuk mund t'i dish të gjitha. Përpiqu të jesh më pak impulsiv dhe më i duruar, si Demi.

 Demi (Prill 20 - Maj 20): Përpiqu të jesh pak Dash

Vërtet t'u deshën tre vite të merreshe me një punë vetëm sepse doje të ishte perfekte?! Kujtohu pak: janë tre vite! Duhet të jesh më impulsive, si Dashi. Mund të ndodh që të pendohesh por do të të ndihmoj qetësia e Demit.

 Binjakët (Maj 21 - Qershor 20): Përpiqu të jesh pak Gaforre

Ti je flutura, je e mikpritësja, nëse jeta do të ishte një festë e madhe. Mirëpo, duhet të nxjerrësh edhe qenin, herët në mëngjes, e pastaj të bëhesh gati për të shkuar në punë. Nuk ke pse je aty për të gjithë, kujdesu pak për veten dhe fli pak më herët, pra, bëhu pak gaforre.

Gaforrja (Qershor 21 - Korrik 22): Përpiqu të bëhesh pak Binjak

Ti, zonja e rëndë e festës, që refuzon të refuzon të heqësh edhe pallton megjithëse është kaq nxehtë brenda! Prandaj, përpiqu të heqësh atë që ke veshur, rehatohu dhe denjo të bisedosh me dike... Mbyll sytë dhe thjesht pretendo që je pak Binjak.

 Luani (Korrik 23 - Gusht 22): Përpiqu të jesh pak Virgjëreshë

Ti këlysh çapkën i adhurueshëm... Ti je si Simba në filmin "Mbreti I Luanëve"... sapo të thonë të mos bësh diçka sepse je në rrezik, i "futesh me kokë". Duhet të jesh më i përmbajtur, mos i kalo kufinjtë, bëhu pak zi zogu Zazu që është një Virgjëreshë e vërtetë...

 Virgjëresha (Gusht 23 - Shtator 22): Përpiqu të bëhesh pak Ujor

Ta gjejmë pak? Ti je ajo që i ruan të gjithë butonat ekstra që kanë bluzat apo këmishat. Përpiqu të jetosh më i shpenguar, nuk është nevoja që gjithçka të jetë perfekte dhe në vend që të përpiqesh vetëm, kërko pak ndihmë siç do bënte një Ujor.

 Peshorja (Shtator 23 - Tetor 21): Përpiqu të jesh pak Akrep

Oh jemi takuar edhe më parë... Atëherë kur t'u deshën 30 minuta për të zgjedhur llojin e proshutës. Dhe tani që e zgjodhe mos fillo të mendosh nëse të duhen 100 gr apo 200... Vazhdo jetën... bëhu më i vendosur, njësoj si Akrepi që ka gjithë jetën që ha të njëjtin sanduiç.

 Akrepi (Tetor 22 - Nëntor 21): Përpiqu të jesh më shumë Shigjetar

Ti je shoku/qja që e urren më tepër ish-in e shoqes tënde të ngushtë më shumë se ajo vetë. Kjo ndodh sepse ti nuk i bseove kurrë atij bastardi kështu që i vihesh pas për ta gjetur nëse është duke e tradhëtuar. Mos u përpiq kaq shumë, merr disa tipare të Shigjetarit.

 Shigjetari (Nëntor 22 - Dhjetor 21): Përpiqu të jesh pak Bricjap

Ti je vetëm 5 mijë ndjekës larg nga të bërit para në Instagramin tënd. Po pra sepse ti je njeriu për të cilin të gjithë pyesin se si i bën paratë?! Ti vetë nuk je dhe aq i sigurte! Sigurisht, ke nevojë vazhdimisht për para gjithmonë prandaj edhe duhet të marrësh pak nga Bricjapi.

 Bricjapi (Dhjetor 22 - Janar 19): Përpiqu të jesh pak Peshk

Dëgjo si është puna: duhet medoemos të përpiqesh të jetosh momentin si shoku yt Peshk e jo t'i hysh mitologjisë vetëm e vetëm pse mendon se do të të duhet për diçka.

 Ujori (Janar 20 - Shkurt 18): Përpiqu të jesh një Peshore

Megjithëse mund të jesh i mirë dhe i bukur, nuk ke për të "shpëtuar botën" me nder e krenari. Duhet të jesh më pragmatik dhe më pak vetja... Për shembull pak Peshore.

 Peshqit (Shkurt 19 - Mars 20): Përpiqu të jesh pak Luan

Të panjohurit ju ndalojnë gjithnjë në rrugë të pyesin për informacione të ndryshme dhe ju do t'i ndihmonit edhe sikur t'iu humbisnin ndjenjat. Duhet të nxirrni disa tipare nga Luani që keni brenda dhe të mbani disa shënime për të ndryshuar jetën.

 

Të fundit