Flash News

POLITIKOFF

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme në jetën e përditshme

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Ndonjëherë, rrobat e papërshtatshme dhe jopraktike bëhen të modës. Por kjo qasje ka ekzistuar gjatë gjithë historisë njerëzore. Thjesht mendoni për korsetë e ngushta dhe paruket e mëdha. Njerëzit janë detyruar të ndjekin trendet e reja të modës, ndonjëherë edhe kundër "dëshirës", duke mos u ndjerë aspak rehat.

Më poshtë do të mund të lexoni se cilat veshje nuk janë aspak të rehatshme në jetën e përditshme:

Kostum mëndafshi

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Mëndafshi është një material shumë i vështirë për t’u kujdesur. Nëse larja, tharja dhe hekurosja bëhen gabimisht, kostumi mund të humbasë shpejt shkëlqimin e tij.

Pantallona çiklistësh

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Disa njerëz mendojnë se kjo tendencë është qesharake, të tjerët janë të çmendur pas saj. Por është e vështirë të mos pajtohesh me faktin se pantallonat e shkurtra të çiklistëve duken mirë vetëm te vajzat e gjata dhe elegante. Gjithsesi, për një gjë biem dakord të gjitha: ato janë shumë të ngushta.

Jumpsuit dimëror

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Edhe Paris Hilton dhe Gëen Stefani zgjedhin të jenë praktike në përditshmëri. Një jumpsuit tërheq vëmendjen dhe thekson trupin, por është krejtësisht i parehatshëm në jetën e përditshme. Një tjetër disavantazh është se ju duhet të lani të gjithë kostumin, pavarësisht nga fakti se në shumicën e rasteve, pjesa e poshtme bëhet më shumë pis, se ajo lart.

Një çantë e tejdukshme

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Mund t’ju duket një çantë unike, por kujdes. Çantat e tejdukshme mund të tërheqin vëmendjen e hajdutëve dhe grabitësve, ose e thjeshtë fare - çdo njeri mund të shohë se çfarë mbani në çantë. Përmbajtja e çantës së një gruaje duhet të mbetet një mister.

Kostum pizhama

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Kjo tendencë e pazakontë nuk po zhduket ende, thjesht ndryshon formë, pëlhurë dhe ngjyrën e saj. Modelet me "pizhama" vazhdimisht shfaqen në pasarela, por në jetën e përditshme, me kostume të tilla, duket sikur sapo jemi zgjuar nga gjumi.

Fustani si këmishë nate

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Veshja, e cila është e dashur për shumë fashionista, lehtësisht rrudhoset, madje edhe njollat e vogla duken qartë në të. Përveç kësaj, është shumë e vështirë të zgjedhësh të brendshmet e duhura, sepse ky material fustani tregon çdo gjë që ndodhet poshtë tij.

Këpucë plastike

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Silikoni i përdorur në këto këpucë është 100% hermetik duke i bërë këmbët tuaja të lagura. Gjithashtu, nëse ende vendosni të blini këto këpucë, duhet të siguroheni që pedikyri të bëhet rregullisht.

Rroba banjoje me shumë lidhje

Tendenca që duken mirë në pasarela por të parehatshme

Rrobat e banjës me shumë lidhje janë të njohura në pasarela, po aq sa bikinit e zakonshme. Sidoqoftë, ato janë më të përshtatshme për festa në plazh, në pishinë ose sete fotografike.

 

Të fundit