Flash News

POLITIKOFF

“U martova dy herë”, gazetarja rrëfen historinë e saj

“U martova dy herë”, gazetarja rrëfen historinë e saj

Gazetarja Fiori Dardha ka rrëfyer mes lotësh historinë e jetës së saj.

E ftuar në “Se luan topi”, Fiori rrëfeu se është martuar dy herë me bashkëshortin. Fiori tha se hera e parë u bë për hir të nënës së saj e cila ishte e sëmurë dhe kishte dëshirë ta shihte të veshur nuse.

Gazetarja tha se më pas në 50-vjetorin e bashkëshortit të saj vendosën ta kurorëzonin zyrtarisht lidhjen e tyre, pasi nuk kishin bërë celebrim.

"Do martohesha dhe 4 herë dhe 5 herë dhe 10 herë. Gjithmonë me të njëjtin, më është bërë ves të martohem me të njëjtin burrë. Dasmën e kam bërë për t’i plotësuar një dëshirë mamit tim. Ajo kishte shumë dëshirë të më shihte nuse dhe në atë kohë ishte vërtet sëmurë dhe doja t’ia realizoja vërtet këtë ëndërr. Dhe vetëm kur kam parë sytë e saj të përlotur në momentin që më pa nuse, kam thënë o Zot duhet ta kisha bërë më përpara sepse unë e kam bërë dasmën, kur Abeli ishte pesë vjeç.

Më pas ndodhën shumë ngjarje në familjen tonë dhe ne u kujtuam që nuk kishim bërë celebrim, pra ne ishim të martuar, kemi 20 vite bashkë, por nuk kemi bërë celebrim. Unë zgjodha ditën e 50-vjetorit të bashkëshortit tim që ta kurorëzonim zyrtarisht lidhjen tonë", u shpreh Fiori.

Të fundit