Flash News

POLITIKOFF

Vendimi i Gjykatës për Bllakon dhe Kokën, ironizon aktori: Jam gati të bëj 6 vite burg për një tender

Vendimi i Gjykatës për Bllakon dhe Kokën, ironizon aktori: Jam

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, ka ironizuar dënimet e dhëna nga Gjykata për të përfshirët në aferën e Inceneratorit të Fierit.

Madje Veleshnja thotë se është gati të bëjë 6 vite burg për të fituar një tender.

Ju lajmëroj të gjithëve, kush do të më fusë në ndonjë tender, nuk kam nevojë as të paguaj avokatin. Mbaj deri në 6 vite burg. Se këtij Alqit për shembull ja ulën, ju lutem të gjithëve, pa asnjë ndërhyrje pa asgjë që mos ju vë në siklet jo me avokatët e gjyqtarët. Vetëm më jepni një incinerator,” thotë Veleshnja.

Kujtojmë se ditën e sotme u dhanë dënimet për Lefter Kokën me 10 vite burg, nga të cilat do vuajë dënimin me 6,8 vite burg pas gjykimit të shkurtuar.

Alqi Bllako dënohet me 4 vite burg, apo 2,8 vite me gjykim të shkurtuar.

Të fundit