Flash News

Rajoni

“Po ecte në autostradë”, si u arrestua i dyshuari kryesor i vrasjes së dyfishtë në RMV

“Po ecte në autostradë”, si u arrestua i dyshuari kryesor

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB) të Maqedonisë, Oliver Spasovski ka treguar se si është arrestuar i dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski.

Sipas informacioneve nga autoritetet turke, Palevsku është arrestuar teksa po ecte në këmbë përgjatë autostradës në Balikesir. Ministri i Brendshëm maqedonas tha se përveç Turqisë, edhe Kroacia ka dhënë ndihmoi me informacione për të arrestuarin.

“Po ecte në autostradë”, si u arrestua i dyshuari kryesor
Ljupço Palevski

“Palevski është arrestuar nga kolegët tonë turq duke ecur në këmbë në autostradë në Balikesir. Falënderoj kolegët tanë dhe ministrat e punëve të brendshme në Turqi, Bullgari dhe Serbi. Kroacia na ka dhënë informacione të rëndësishme duke e pastruar dilemën se nuk gjendet në vendin e tyre. Interpoli ishtë gjithashtu në ndihmë të kërkimit tonë”, tha mes tjerash Spasovski.

Po ashtu, është ndaluar edhe personi i gjashtë që dyshohet se ka ndihmuar të dyshuarin kryesor gjatë arratisjes.

Trupi i pajetë i 14-vjeçares Vanja Gjorçevskau gjet më 3 dhjetor në Shkup, gjashtë ditë pasi ishte zhdukur pasi kishte dalë nga shtëpia. Pranë vajzës u gjet i pajetë edhe 74-vjeçari Pançe Zhezovski, i cili po ashtu rezultoi i zhdukur prej disa ditësh.

Të fundit