Rajoni

Presidenti serb merr dozën e parë të vaksinës kineze: Ndihem mirë!

Presidenti serb merr dozën e parë të vaksinës kineze: Ndihem

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u vaksinua të martën për të inkurajuar qytetarët skeptikë të vendit të tij ndaj kësaj vaksine.

Një transmetim i drejtpërdrejtë televiziv tregoi Vuçiç, 51 vjeç, duke marrë dozën e vaksinës Sinopharm të zhvilluar në Kinë në fshatin e largët lindor të Rudna Glava.

Ai zgjodhi të merrte vaksinën Sinopharm pasi disa ekspertë kanë deklaruar se dy doza nuk duket se prodhojnë mbrojtje të mjaftueshme.

"Kam marrë vaksinën dhe ndihem mirë", tha Vuçic në faqen e tij në Instagram. “Faleminderit punëtorëve tanë të shkëlqyeshëm shëndetësorë. Faleminderit vëllezërit tanë kinezë. ”

 

Të fundit