Rajoni

Presidentja e Komisionit Europian vaksinohet kundër Covid-it: Jam shumë e lumtur!

Presidentja e Komisionit Europian vaksinohet kundër Covid-it: Jam

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen ka marrë sot dozën kundër koronavirusit. Ajo ka zgjedhur që momentin e marrjes së dozës ta publikojë në mediat sociale.

Ursula von der Leyen shprehet se është e lumtur që ka marrë dozën e saj të parë, pasi në BE janë shpërndarë 100 milion vaksina.

“Pasi kemi tejkaluar 100 milion vaksina në BE, unë jam shumë e lumtur që kam marrë dozën e parë të vaksinës së koronavirusit sot. Vaksinat do të përshpejtohen më tej.

Sa më shpejt të vaksinohemi, aq më shpejt do të jemi në gjendje të kontrollojmë pandeminë,” tha ajo në një postim në Tëitter, duke i inkurajuar dhe të tjerët që t5ë marrin vaksinën kundër koronavirusit.

Të fundit