Aksident i rëndë në Itali, humb jetën shqiptari nga Durrësi

Një 37-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në Itali.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë ndërkohë që bëhet me dije se viktima është Xhevahir Xoxha, lindur në Durrës, dhe prej kohësh jetonte në  Botticino të Italisë.

Mësohet se shqiptari  punonte si murator dhe më 12 qershor mbushte 38 vjeç.

Shqiptari ishte duke udhëtuar me makinën e tij “Opel Zafira” që është përplasur kokë më kokë me një tjetër automjet tip “Volvo XC90”, SUV.