Anila për festivalet në Shqipëri: Janë humbje kohe që nga veshja deri tek provat

Mbrëmë në emisionin “Soiree”  me Jonida Shehun në Top Channel ka qenë këngëtarja e njohur e Anila Mimani. Thuajse dy dekada më parë, ajo ka qenë shumë aktive në tregun muzikor dhe një ndër këngët më të pëlqyera nga publiku është “Ma ka thënë dhe horoskopi”, të cilën e performoi dhe mbrëmë në emision.

Jonida e ka pyetur Anilën nëse e ka menduar ndonjëherë të rikthehet në festivale në Shqipëri dhe ajo është përgjigjur duke thënë se janë humbje kohe:

“Jo asnjëherë, sepse për mua është humbje kohe, sepse do shkosh të bësh prova njëherë, jo po është edhe ajo pjesa e look-ut, grimi, veshja. Të merr shumë kohë festivali dhe në fund nuk shpërblehesh. Nuk merr atë që ti mendon të marrësh.”

 

View this post on Instagram

 

Anila Mimani nuk do të merrte asnjëherë pjesë në festival dhe për këtë ka një arsye… @topchannelalbania @jonida.shehu

A post shared by Soirée (@soiree_topchannel) on