Arrestohet 40-vjeçari në Tiranë, armë e drogë në shtëpi

Një sasi fare droge dhe armë i janë gjetur në banesë një 45-vjeçari në Tiranë, e më pas është vënë në pranga.   I arrestuar është Artan Raska, 40 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i tij u bë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesë në rrugën “Korabi”, iu gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale :

Fara të llojit kanabis sativa të cilat rezultuan të peshës 132 gramë.

2 kallëpe me lëndë plasëse tritol.

5 kapsolla detonatore.

7 fishekë luftarakë model 56.

3 karikatorë automatiku model 56.

Dosja me materiale i ka kaluar Prokurorisë së Tiranës, për akuzën e ‘Prodhim dhe shitja e lëndëve narkotike’ dhe ‘Prodhim dhe mbajtja pa leje e municionit luftarak’.