‘Atentat’ ndaj shtëpisë për të përfituar azil

Një ngjarje e padëgjuar më parë ka ndodhur në fshatin German të Matit. Ditën e djeshme është qëlluar me armë banesa e 68-vjeçareje.

Në njoftimin për mediat, policia njofton se në rrugicën përballë me banesën u gjetën dy gëzhoja automatiku model 56.

“Dyshohet se kjo ngjarje ka qenë stimul nga vetë të dëmtuarit me qëllim përfitim të azilit në një shtet të huaj, ku kjo shtetase ka jetuar si azilante dhe është kthyer në vendin tonë”, njofton policia teks shton se po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.