Barcelona toleron dështimin Dembele, do një tjetër yll të Dortmundit

Ousmane Dembele dështoi një dështim te Barcelona, edhe pse u ble me shumë bujë nga Borussia Dortmund. Katalanasit, gjithsesi, ende i kanë sytë nga skuadra verdhezi për merkaton e verës.

Leo Messi me shokë janë tri pikë larg Real Madridit në La Liga dhe iu duhet një tjetër yll në ofensivë, sidomos meqë Luis Suarez është në fundin e karrierës, ndërsa Dembele pritet të shitet.

Sipas asaj që shkruan “El Mundo Deportivo”, Barcelona ka vënë në shënjestër mesfushorin ofensiv Jadon Sancho. Anglezi kërkohet edhe nga Real Madrid, Paris Saint-Germain, Liverpool dhe Manchester United.