BE përshëndet paktin Rama-Basha: Marrëveshja në interes të qytetarëve shqiptarë

Zyrat e Bashkimit Europian në Tiranë kanë përshëndetur marrëveshjen e një nate më parë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha pas takimit 3 orësh në Kryesinë e Kuvendit.

BE vlerëson arritjen e marrëveshjes në interes të qytetarëve shqiptarë.

“Urime për marrëveshjen për zgjedhje të lira. Marrëveshja në interes të qytetarëve shqiptarë” uron BE.