Berisha denoncon kontrabandën e kafesë, nxjerr emrat që bën përgjegjës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar kontrabandën e kafesë, që sipas tij, bëhet nga bashkëshorti i Drejtoreshës së Përgjithshme të Doganave.

Berisha akuzon bashkëshoritin e drejtoreshës se së bashku me drejtorët e doganave të Kakavijës dhe Beratit po i shkaktojnë shqiptarëve miliona euro dëm dhe po shkatërrojnë tregun e kafesë.

Reagimi i Sali Berishës:

Kontrabanden e kafese e ben bashkeshorti i ndrikulles drejtore e pergjithshme e doganave!

Doganieri dixhital denoncon:

-bashkeshortin e ndrikulles, drejtoreshe e pergjithshme te doganave, per kontrabanden e madhe te kafese, me te cilin ai e menaxhon se bashku me

– drejtoret Zharin dhe Marjan te doganave te Kakavijes dhe Beratit, te cilet perdorin edhe emrin e zv/ministres se Financave!

I bej thirrje prokurorise te nise sa me shpejte hetimin per kete rrjet te mafies shteterore qe po iu grabit shqiptareve dhjetra milione euro me kontrabanden e kafese dhe po shkaterron tregun e saj. sb

“Pershendetje lidhur me e kontrabamden e kafese duam tju bejme me dije se kjo gje ndodh kryesisht ne magazinat me te medha te kafes qe ndodhen ne qytetin e Beratit. Po te hulumtoni me thelle do te mesoni se kjo kontrabande ka ndodhur dhe ndodh nga dogana e Kakavijes ne ate te Beratit ku si protagoniste jane drejtoret e Kakavijes dhe Beratit. Te dy keta drejtore, z. Zharin dhe z. Marjan jane lidhje te ngushta te bashkeshortit te Drejtoreshes se Pergjithshme. Madje ky i fundit, ish drejtori i doganes se Beratit Marjan Prifti, u shperblye duke u bere drejtor i Antikontrabandes megjithese eshte ende per ndjekje penale. Rastet e kontrabandes ne Berat dhe Kakavije jane referuar edhe prane Drejtorise se Antikorrupsionit ne DPD. Por me thene te drejten, drejtori i Antikontrabandes vazhdon te beje te njejten gje duke abuzuar edhe me emrin e Zv ministres te Ministrise se Financave. Kjo kontrabande po lulezon nuk ka te ndalur.”