Besnik Hasi drejt kombëtares së Austrisë

Besnik Hasi mund të jetë trajneri i ardhsëhm i përfaqësueses së Austrisë. Pas shkarkimit nga skuadra greke e Olympiacosit, ish-futbollisti i Kombëtares kuqezi, është në listën e disa skuadrave të njohura në Europë, por së fundmi emri i tij po lakohet si një alternativë për të të marrë drejtimin e Kombëtares së Austrisë.

Menaxheri i Kombëtares së Austrisë, ka përpiluar një listë me alternativat e mundshme për trajner dhe ka nisur kontaktet e para edhe me teknikun kosovar.